prostor pro moderní vzdělávání

ÚvodRegionální učebniceLekceOrnament ve světě a u nás
zkumavka_fialová_27x62px

lekce do školní třídy

• 2. stupeň ZŠ • výtvarná výchova

Žáci skládají puzzle s fotografiemi různých ornamentů ze světa i ornamentů z říčanských domů.

Související lekce:

1. Hledání ornamentu v přírodě
  2. Ornament ve světě a u nás pdf ke stažení zde
  3. Ornament v místě, kde bydlím

Lekce jsou součástí komplexního programu pro 6.–7. třídu  Ornamenty.

Program zahrnuje 9 lekcí v délce 20 vyučovacích hodin. Podrobný popis všech lekcí a pomůcky k dalším lekcím najdete u programu.

Lekci si můžete stáhnout, podle potřeby upravit a s  žáky realizovat sami, nebo si můžete objednat výukový program s lektorkou muzea.

Další tipy

Graffiti v Říčanech

Žáci se v animaci seznamují s  historií nedostavěné říčanské věznice a s  její současnou podobou. Pracují s fotografiemi graffiti z Říčan. Vytvářejí své vlastní návrhy graffiti fixami na papíry a venku na dvoře na velkých formátech temperami.

Umění a příroda

Žáci pracují s animací, která představí přístupy 3 umělců z oblasti landartu, poté si vyzkoušejí práci s přírodninami a tvorbu ve venkovním prostředí. Porovnávají rozdílné prostředí pro tvorbu a seberealizaci.

Výlet do minulosti

V terénu žáci pracují s mapami, vzpomínkami pamětníků a vedou rozhovory s místními. Hledají odpovědi na vlastní vybrané výzkumné otázky, dokumentují současný stav a případné problémy a navrhují jejich řešení.

Hledání ornamentu v přírodě

Žáci pracují s mikroskopy a digitálními lupami. Zkoumají ornamentální struktury přírodnin v detailu a pořizují fotografické záznamy. Pracují ve skupinách s přidělenými rolemi (fotograf, zapisovatel, sběratel materiálu, koordinátor).

Ukázat lekci »

Vznik regionální učebnice je finančně podpořen z prostředků Evropské unie.