prostor pro moderní vzdělávání

To by se mi do školky hodilo!
ÚvodPro školyOriginální učební pomůcky

Originální učební pomůcky

Abychom vám usnadnili zavádění nových metod nebo jednotlivých aktivit do výuky, připravili jsme spoustu praktických pomůcek určených pro školy a školky. Pomůcky si můžete koupit na našem e-shopu nebo zdarma stáhnout (elektronické materiály).

ucitelka-hlava---w212px

„Mně se ty nové metody líbí, ale kde mám shánět všechny ty pomůcky a nářadí?“

Vytvořili a vyzkoušeli jsme s dětmi řadu výukových materiálů a pomůcek. Fungují!

Prezentace, pracovní listy, mapy, fotografie, audionahrávky a další typy materiálů si zdarma stáhněte v elektronické Regionální učebnici Říčansko. Využijete je ve výuce prvouky, přírodopisu, dějepisu, výtvarné a občanské výchovy. Vyzkoušejte například Hodnocení skupinové práce. Materiál můžete upravovat podle svých potřeb, je ve formátu .doc.

Navštivte profil Muzeum Říčany na YouTube a využijte ve výuce některé z videí, třeba animaci, která představuje podobu říčanského hradu ve středověku. Kromě videí určených pro žáky tu najdete také metodická videa pro pedagogy.

Osvědčené nástroje a zásoba materiálu ve startovacím balíčku, k tomu metodická publikace s praktickými zkušenostmi s metodou tvořivé hry ve školkách. Všechno, co potřebujete k tomu, abyste s tvořivou hrou mohli hned začít! 

Kupte si některou z jednoduše využitelných pomůcek

MŠ, ZŠ 1. i 2. stupeň

Vděčná, praktická a levná pomůcka pro děti každého věku. Kelímkovou lupu lze otevřít, uložit do ní zkoumaný objekt a pozorovat ho s 2násobným nebo 4násobným zvětšením. Pro větší nebo menší zvětšení slouží odklápěcí přídavná čočka. Ve víčku jsou ventilační otvory, aby uvnitř mohla pozorovaná zvířata dýchat.

Pojďte si hrát s přírodninami, které jsou všude kolem nás! Lesogramy jsou naším vynálezem – autorská sada návodů různé obtížnosti, podle kterých děti skládají obrazce z klacíků, šišek, kamínků, šnečích ulit… Učí se tak „číst“ návody a vytvářet své vlastní.

ZŠ 1. i 2. stupeň

Představte žákům život člověka v pravěku v době kamenné. Nechte žáky řezat, vrtat nebo krájet replikami pazourkových nástrojů. Vhodné materiály k práci jsou například kůže nebo dřevo.

V ruce 2023 jsme pro vás připravili novou autorskou pomůcku, praktický foto atlas planktonu, který využijete s žáky při mikroskopování na základní i střední škole. Zakoupit lze na našem eshopu nebo přímo v muzeu.

Plakáty o říčanské přírodě

Ke stažení ZDARMA – vytvořilo Muzeum Říčany ve spolupráci s Ekocentrem Říčany.