prostor pro moderní vzdělávání

O čem přemýšlíme,
na čem pracujeme,
co chceme sdílet

ÚvodVýzkum a sbírkyPíšeme pro vás

Nejnovější příspěvky

Jarní tvořivé balíčky

Odpočiňte si na chvilku od jarního úklidu a naberte u nás inspiraci na „trochu jiné“ velikonoční tvoření. Zkusili jste již někdy vyrobit drátované vajíčko zdobené korálky? Nebo si uplstit kuřátko, které může vyhlížet jaro z misky s osením?

více

Příběh výbuchu v Jažlovicích

Je to možná překvapivé, ale nálezy historické munice jsou v českých muzeích běžné. Ve většině případů se do sbírkového fondu různé výbušniny a kusy munice dostaly bezprostředně po skončení první nebo druhé světové války.

více

Klub přátel Muzea Říčany

Staňte se členem Klubu přátel muzea. Čeká vás potkávání s podobně naladěnými lidmi, volné vstupy na výstavy i venkovní akce, slevy na muzejní publikace či speciální klubový program.

více

Biouhel z větví ovocných stromů

Ořezané větve se většinou pálí, nebo odvážejí do sběrného dvora do bioodpadu. Ale je tu ještě jedna zajímavá možnost – vyrobit biouhel. Když ho následně zapracujeme do půdy na zahradě, pomůžeme tím jednak zlepšit její schopnost zadržovat vodu i živiny, jednak alespoň trochu snížíme naši uhlíkovou stopu.

více

Ptáci a krmítka

Máme tu prosinec. Je čas vymést krmítka a přichystat ptákům dobroty. V říčanských zahradách a kolem domů se každoročně objevují stovky krmítek. Ale mnoho z nich ptákům nepomůže, dokonce je zabije. Jak to?

více

Záhada „pravěkých“ nádob

Záhada „pravěkých“ nádob Muzejní depozitáře jsou tajuplná místa, která skrývají předměty s roztodivnými osudy, a práce muzejního historika v nich nikdy nekončí. Často naopak přináší

více

Tvořivá hra ve školní družině

Tvořivá hra ve školní družině Volnost, hra, tvořivost a spolupráce ve školní družině. Metodika tvořivé hry z Muzea Říčany přináší inspiraci pro rozvoj tvořivosti dětí

více

Tipy pro Ježíška

Ježíšek do mateřských škol – tipy Milé paní učitelky, už přemýšlíte, co by mohl letos Ježíšek nadělit u vás ve školce? Máme pro vás několik

více