prostor pro moderní vzdělávání

ÚvodPro učitelePublikace a videa

Publikace a videa


Společně ze školy do přírody

kolegiální podpora v přírodovědné gramotnosti

Publikace vznikla jako výsledek úzké spolupráce pracovníků Muzea Říčany, Společnosti pro kvalitu školy a pedagogů zapojených do projektu Oborový Mentoring v přírodovědném a polytechnickém vzdělávání. Cílem této publikace i celého projektu je představit účinné a udržitelné postupy pro vzájemné vzdělávání pedagogů v oblasti přírodovědné gramotnosti na základních školách.

Díky projektu byla na školách nastartována spolupráce nejen mezi učiteli 1. stupně, ale také s učiteli přírodopisu z 2. stupně. Společné aktivity ve školních zahradách k sobě přivedly dohromady různé učitele, kteří spolu realizovali projektové dny pro více tříd a začali spolu diskutovat o možnostech využití školní zahrady k výuce. 

Společně ze školy do přírody


Učíme v přírodě

sborník dobré praxe výuky ve školních zahradách a v terénu

Publikace shrnuje zkušenosti pedagogů získané v projektu Učíme v přírodě. Chceme ukázat, jak se učitelé vyrovnávali s překážkami a obavami, jaké předměty venku vyučovali, jaké metody výuky využívali a jak tuto výuku zařadili do své pedagogické praxe.

Chcete měnit školní zahradu, aby lépe vyhovovala výuce? Upozorníme, na co si dát pozor, a navrhneme, jak postupovat. Ukážeme na konkrétních příkladech, jak proběhlo ve školách plánování proměny školní zahrady, které završily studie zahradního architekta, a jak ve školách navazovali spolupráci s rodiči a zřizovatelem.

Podívejte se na výuku venku také na videích!