prostor pro moderní vzdělávání

ÚvodPro školyWorkshopy a podpora učitelůWorkshop Tvořivá hra v zahradě

Tvořivá hra v zahradě

Délka: 4 vyučovací hodiny

Akreditováno pro: MŠ, 1. stupeň ZŠ, vychovatelé ŠD, asistenti pedagoga, učitelé speciálních škol, pedagogové volného času

Seznámíme vás s metodou tvořivé hry a jejím využíváním v zahradě. Inspirujte se příklady dobré praxe a navrhněte si s naší podporou konkrétní drobné proměny vlastní zahrady, se kterými nemusíte čekat na zahradní architekty, ale zvládnete je za pomoci dětí a s velmi nízkými finančními náklady. Vytvořte si takovou zahradu, kde bude dobře zvířatům i rostlinám, která bude u dětí podporovat zvídavost a poskytovat podněty ke hře a příležitosti k tvoření.

Čekají vás video ochutnávky Rok v tvořivé zahradě na tvořivé venkovní aktivity v různých ročních obdobích z praxe mateřských škol i metodické tipy, jak propojit pobyt dětí venku s environmentální výchovou.
Ukážeme si také, jak lze ve venkovním prostředí při tvoření bezpečně pracovat s opravdovými nástroji.

Během workshopu budeme pracovat s publikací Tvořivá hra v zahradě, kterou si budete moci jako účastníci workshopu zakoupit se slevou 100,- Kč. Čekají vás i další praktické pomůcky ke tvoření.

PŘIJEDEME K VÁM

Cena: Cena: 500,- Kč/účastník při min. počtu 10 účastníků + cestovné

Termín: po domluvě

Kontakt: adela.venerova@muzeum.ricany.cz

Pro jednotlivce:

Aktuální informace a možnost objednání na našem e-shopu.

Říkají o kurzu:

Uvědomila jsem si, že děti baví „nehotová“ zahrada, když se tam zkrátka stále něco dělá, mění a tvoří.

Nám hodně pomohlo, že jsme si mohli na workshopu s kolegyní nad fotkami a mapou udělat celkovou analýzu naší zahrady, uvědomit si, jak ji využíváme a kde by se dali dělat konkrétní proměny. To nás opravdu motivovalo, že jsme z workshopu odcházely s jasnou představou, co chceme měnit.

SOUVISEJÍCÍ METODICKÁ PODPORA:

Ke koupi v našem e-shopu.

Workshop s nástroji.

Pro účastníky workshopu je publikace za dotovanou cenu 250,- Kč.

Realizaci finančně podporují: