prostor pro moderní vzdělávání

ÚvodPro školyWorkshopy a podpora učitelůWorkshop Rozvoj tvořivosti dětí

Rozvoj tvořivosti dětí

Délka: 4 vyučovací hodiny

Akreditováno pro: MŠ, 1. stupeň ZŠ, vychovatelé ŠD

Tvořivost není jen talent, ale také dovednost a způsob myšlení. Na workshopu si zkusíme několik aktivit, které nám ukáží, jak tvořivost trénovat a rozvíjet.

Vyzkoušíme si nejen výtvarné činnosti, ale také si ukážeme, jak propojit tvořivost s jinými obory. Zaměříme se i na to, jak takové aktivity plánovat a realizovat s dětmi, vč. využití zpětné vazby formou reflektivního dialogu. Představíme si teorii tvořivosti a principy pro podporu tvořivého myšlení.  Důležitou součástí kurzu je příprava podnětného prostředí, které dětem umožní například hru s volnými prvky. Jak vhodné prostředí připravit i v malých prostorách si prakticky ukážeme v Tvořišti – v prostorech nové kreativní výstavy, zaměřené na tvoření a bádání přímo v muzeu, přístupné od 21. 2. do 31. 10. 2023 .

Workshop svým tématem volně navazuje na workshop Úvod do tvořivé hry.

Objednejte si workshop do školky:

Cena: 500,- Kč/účastník při min. počtu 10 účastníků + cestovné

Kontakt: adela.venerova@muzeum.ricany.cz

Pro jednotlivce:

Aktuální informace a možnost objednání na našem e-shopu.

Říkají o kurzu:

Zaujalo mě, jak lze měnit jednotlivé přípravy aktivit, aby byly variabilní a poskytovaly pro děti různé možnosti rozvoje.

Na workshopu jsem si uvědomila, že tvořivost není jenom o výtvarné aktivitě, ale že je to obecná dovednost, kterou můžu použít i v jiných oborech.

SOUVISEJÍCÍ METODICKÁ PODPORA:

Ke koupi v našem e-shopu.

Úvodní workshop.

Workshop s nástroji.

Realizaci finančně podporují: