prostor pro moderní vzdělávání

Ten krápník je opravdickej, pojď si taky sáhnout!
ÚvodPro školyKde učíme

Kde učíme

Užijte si  s námi různorodé a inspirující prostředí v objektech muzea.

Objednejte si program pro vaši třídu nebo workshopy a letní školy pro pedagogy.

4-hero+bubble_r10_c5

Huráá z lavic do muzea!

…za tvořením
…za zvířátky
…za zážitky
…za poznáním

Prozkoumejte s námi krásy a zákonitosti vztahů neživé a živé přírody na jednom místě. Geopark Říčany je koncipován jako přehlídka různých typů krajiny, které jinde v České republice takto pohromadě nenajdete. Vyrazte s námi během výukových programů za trilobity a dinosaury, za tajemstvím jeskyně nebo do nitra kamenů.

Zažijte dvoudenní pobytový program v přírodě kousek za městem. Vybírat můžete z programů stmelovacích, přírodovědných i řemeslných. Uprostřed lesa se můžete s našimi lektorkami intenzivně věnovat vybranému tématu a osobnostnímu rozvoji i během letních škol pro pedagogy MŠ a ZŠ.

Učte se s námi v přírodě, ve městě i kolem vaší školy. Během programů pracujeme s reálnými předměty i místními zajímavostmi. Využíváme badatelsky orientovanou výuku, zážitkovou pedagogiku, učení v souvislostech i místně ukotvené učení. Vyzkoušejte připravené lekce s doprovodnými materiály pro další práci v hodinách nebo workshop pro pedagogy Učíme pro reálný život.

Budova muzea

Jaké bychom to byli muzeum, kdybyste k nám s dětmi nemohli přijít na doprovodný program k aktuální výstavě? Střídáme témata historická, přírodovědná i tvůrčí. Program vždy přizpůsobujeme různým věkovým kategoriím, od mateřských škol až po druhý stupeň škol základních.

Zahrada u muzea

Navštivte ukázkovou výukovou zahradu u muzea. Na své si přijdou malí zahradníci, badatelé, architekti i umělci. A důležitý je samozřejmě i odpočinek a svačina, k čemuž je naše zahrada s obřím hnízdem v koruně ořešáku tím ideálním místem.

Dvorek

Do muzea můžete zavítat i za zvířaty. Hned naproti muzeu máme totiž Dvorek s  komunitním chovem slepic a králíků, o které se starají členové Ekocentra Říčany. Dozvíte se, jak správně pečovat nejen o domácí zvířata, ale třeba také o motýly a další hmyz, kterého nejen v Říčanech rapidně ubývá.

Kde učíme na mapě

Muzeum a zahrada
Rýdlova 271/14 
ukázat na mapě

1

Dvorek
naproti muzeu
ukázat na mapě

2

výuková místnost, Sportovní hala
Škroupova 2026/2
ukázat na mapě

3

Geopark Říčany
v areálu 1. základní školy, Říčany, Masarykovo nám. 71.
ukázat na mapě

5

Depozitář muzea
Zděbradská 26, Říčany Jažlovice
nepřístupný pro veřejnost

hrdina-01

V Říčanech je to super, to vím i z Říčanského uličníku a webu Regionální učebnice Říčansko